Stackpole Electronics Inc HVA05JB82M0
HVA05JB82M0
Part No.:
HVA05JB82M0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaHVA05JB82M0.pdf
Description:
RES 82M OHM 5% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
HVA
ProductStatus:
Active
Resistance:
82 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
High Voltage
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.236 L (2.50mm x 6.00mm)