Renesas Electronics America Inc IDT3CP0C02-24NSGE
IDT3CP0C02-24NSGE
Part No.:
IDT3CP0C02-24NSGE
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
4-VDFN
Datasheet:
ShinYuaIDT3CP0C02-24NSGE.pdf
Description:
IC OSC PROG TIMER 24MHZ 4-VFQFPN
  • Related Categories
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Programmable Timer
Count:
Frequency:
24MHz
Voltage-Supply:
1.62V ~ 3.6V
Current-Supply:
2.5 mA
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C