Infineon Technologies IFX54211MBV33HTMA1
IFX54211MBV33HTMA1
Part No.:
IFX54211MBV33HTMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaIFX54211MBV33HTMA1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SCT595
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
OutputConfiguration:
Positive
OutputType:
Fixed
NumberofRegulators:
1
Voltage-Input(Max):
18V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.57V @ 150mA
Current-Output:
150mA
Current-Quiescent(Iq):
75 µA
Current-Supply(Max):
200 µA
PSRR:
63dB (10kHz)
ControlFeatures:
Enable
ProtectionFeatures:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C