Vishay Dale IHLP8787MZER100M51
IHLP8787MZER100M51
Part No.:
IHLP8787MZER100M51
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaIHLP8787MZER100M51.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 28A 4.14 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
IHLP-8787MZ-51
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
28 A
Current-Saturation(Isat):
28A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
4.14mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
6.04MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaIHLP8787MZER100M51.pdf
1. How to order IHLP8787MZER100M51 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the IHLP8787MZER100M51 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP8787MZER100M51?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHLP8787MZER101M51 IHLP8787MZERR47M51 IHLP8787MZER100M51 IHLP8787MZER220M51 IHLP8787MZER6R8M51
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 28 A 28 A 28 A 28 A 28 A
Current-Saturation(Isat) 28A 28A 28A 28A 28A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 4.14mOhm Max 4.14mOhm Max 4.14mOhm Max 4.14mOhm Max 4.14mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 6.04MHz 6.04MHz 6.04MHz 6.04MHz 6.04MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz