Infineon Technologies IM67D130AXTSA2
IM67D130AXTSA2
Part No.:
IM67D130AXTSA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Microphones
Package:
Datasheet:
ShinYuaIM67D130AXTSA2.pdf
Description:
IC MEMS DGTL XENSIV LLGA-5
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q103, XENSIV™
ProductStatus:
Active
Type:
MEMS (Silicon)
OutputType:
Digital, PDM
Direction:
Noise Cancelling
FrequencyRange:
20 kHz ~ 20 kHz
Sensitivity:
-36dB ±1dB @ 94dB SPL
S/NRatio:
67dB
Impedance:
Voltage-Rated:
VoltageRange:
1.62 V ~ 3.6 V
Current-Supply:
980 µA
PortLocation:
Bottom
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
0.157 L x 0.118 W (4.00mm x 3.00mm)
Height(Max):
0.051 (1.30mm)
Category:
Microphones
Datasheet:
ShinYuaIM67D130AXTSA2.pdf
1. How to order IM67D130AXTSA2 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the IM67D130AXTSA2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IM67D130AXTSA2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IM67D130AXTSA2 IM67D130AXTSA1
Part Number IM67D130AXTSA2 IM67D130AXTSA1
Manufacturer Infineon Technologies Infineon Technologies
Packaging Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series Automotive, AEC-Q103, XENSIV™ Automotive, AEC-Q103, XENSIV™
ProductStatus Active Active
Type MEMS (Silicon) MEMS (Silicon)
OutputType Digital, PDM Digital, PDM
Direction Noise Cancelling Noise Cancelling
FrequencyRange 20 kHz ~ 20 kHz 20 kHz ~ 20 kHz
Sensitivity -36dB ±1dB @ 94dB SPL -36dB ±1dB @ 94dB SPL
S/NRatio 67dB 67dB
Impedance - -
Voltage-Rated - -
VoltageRange 1.62 V ~ 3.6 V 1.62 V ~ 3.6 V
Current-Supply 980 µA 980 µA
PortLocation Bottom Bottom
Ratings - -
Termination Solder Pads Solder Pads
Size/Dimension 0.157 L x 0.118 W (4.00mm x 3.00mm) 0.157 L x 0.118 W (4.00mm x 3.00mm)
Height(Max) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm)