Infineon Technologies IM69D130V01XTSA1
IM69D130V01XTSA1
Part No.:
IM69D130V01XTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Microphones
Package:
Datasheet:
ShinYuaIM69D130V01XTSA1.pdf
Description:
MICROPHONE MEMS DIGITAL PDM OMNI
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
MEMS (Silicon)
OutputType:
Digital, PDM
Direction:
Omnidirectional
FrequencyRange:
20 Hz ~ 20 kHz
Sensitivity:
-36dB ±1dB @ 94dB SPL
S/NRatio:
69dB
Impedance:
Voltage-Rated:
VoltageRange:
1.62 V ~ 3.6 V
Current-Supply:
1.3 mA
PortLocation:
Bottom
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
0.157 L x 0.118 W (4.00mm x 3.00mm)
Height(Max):
0.051 (1.30mm)
Category:
Microphones
Datasheet:
ShinYuaIM69D130V01XTSA1.pdf
1. How to order IM69D130V01XTSA1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the IM69D130V01XTSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IM69D130V01XTSA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IM69D130V01XTSA1 IM69D120V01XTSA1 IM69D127V11XTMA1
Part Number IM69D130V01XTSA1 IM69D120V01XTSA1 IM69D127V11XTMA1
Manufacturer Infineon Technologies Infineon Technologies Infineon Technologies
Series - - -
ProductStatus Active Active Active
Type MEMS (Silicon) MEMS (Silicon) MEMS (Silicon)
OutputType Digital, PDM Digital, PDM Digital, PDM
Direction Omnidirectional Omnidirectional Omnidirectional
FrequencyRange 20 Hz ~ 20 kHz 20 Hz ~ 20 kHz 20 Hz ~ 20 kHz
Sensitivity -36dB ±1dB @ 94dB SPL -36dB ±1dB @ 94dB SPL -36dB ±1dB @ 94dB SPL
S/NRatio 69dB 69dB 69dB
Impedance - - -
Voltage-Rated - - -
VoltageRange 1.62 V ~ 3.6 V 1.62 V ~ 3.6 V 1.62 V ~ 3.6 V
Current-Supply 1.3 mA 1.3 mA 1.3 mA
PortLocation Bottom Bottom Bottom
Ratings - - -
Termination Solder Pads Solder Pads Solder Pads
Size/Dimension 0.157 L x 0.118 W (4.00mm x 3.00mm) 0.157 L x 0.118 W (4.00mm x 3.00mm) 0.157 L x 0.118 W (4.00mm x 3.00mm)
Height(Max) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm)