Texas Instruments INA156EA/2K5
INA156EA/2K5
Part No.:
INA156EA/2K5
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaINA156EA/2K5.pdf
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
AmplifierType:
Instrumentation
NumberofCircuits:
1
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
6.5V/µs
GainBandwidthProduct:
-3dbBandwidth:
550 kHz
Current-InputBias:
1 pA
Voltage-InputOffset:
2.5 mV
Current-Supply:
1.8mA
Current-Output/Channel:
50 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max):
5.5 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C