Texas Instruments INA327EA/250
INA327EA/250
Part No.:
INA327EA/250
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaINA327EA/250.pdf
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10VSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
AmplifierType:
Instrumentation
NumberofCircuits:
1
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
GainBandwidthProduct:
-3dbBandwidth:
1 kHz
Current-InputBias:
200 pA
Voltage-InputOffset:
20 µV
Current-Supply:
2.4mA
Current-Output/Channel:
25 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max):
5.5 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C