Sensata-Cynergy3 IPSS-G1002-7C
IPSS-G1002-7C
Part No.:
IPSS-G1002-7C
Datasheet:
ShinYuaIPSS-G1002-7C.pdf
Description:
PRSSR TRNS 0-10BR 0-10V
OperatingPressure:
145.04PSI (1000kPa)
OutputType:
Analog Voltage
Output:
0 V ~ 10 V
Accuracy:
±0.25%
Voltage-Supply:
14V ~ 32V
PortSize:
Male - 3/4 (19.05mm) BSP
MaximumPressure:
290.08PSI (2000kPa)
OperatingTemperature:
-20°C ~ 80°C