Sensata-Cynergy3 IPSS-G2000-5C
IPSS-G2000-5C
Part No.:
IPSS-G2000-5C
Datasheet:
ShinYuaIPSS-G2000-5C.pdf
Description:
PRSSR TRNS 0-2BR 4-20MA
OperatingPressure:
29.01PSI (200kPa)
OutputType:
Analog Current
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.25%
Voltage-Supply:
9V ~ 32V
PortSize:
Male - 3/4 (19.05mm) BSP
MaximumPressure:
72.52PSI (500kPa)
OperatingTemperature:
-20°C ~ 80°C
Datasheet:
ShinYuaIPSS-G2000-5C.pdf
1. How to order IPSS-G2000-5C on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the IPSS-G2000-5C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IPSS-G2000-5C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IPSS-G2000-5C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IPSS-A1000-5C IPSS-A2000-5C IPSS-G2000-5C IPSS-G5000-5C IPSS-G1002-5C
Part Number IPSS-A1000-5C IPSS-A2000-5C IPSS-G2000-5C IPSS-G5000-5C IPSS-G1002-5C
Manufacturer Sensata-Cynergy3 Sensata-Cynergy3 Sensata-Cynergy3 Sensata-Cynergy3 Sensata-Cynergy3
Package/Case
Packaging Box Box Box Box Box
Series IPSS IPSS IPSS IPSS IPSS
ProductStatus Active Active Active Active Active
PressureType Vented Gauge Vented Gauge Vented Gauge Vented Gauge Vented Gauge
OutputType Analog Current Analog Current Analog Current Analog Current Analog Current
Output 4 mA ~ 20 mA 4 mA ~ 20 mA 4 mA ~ 20 mA 4 mA ~ 20 mA 4 mA ~ 20 mA
Accuracy ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25%
Voltage-Supply 9V ~ 32V 9V ~ 32V 9V ~ 32V 9V ~ 32V 9V ~ 32V
PortSize Male - 3/4 (19.05mm) BSP Male - 3/4 (19.05mm) BSP Male - 3/4 (19.05mm) BSP Male - 3/4 (19.05mm) BSP Male - 3/4 (19.05mm) BSP
PortStyle Threaded Threaded Threaded Threaded Threaded
OperatingTemperature -20°C ~ 80°C -20°C ~ 80°C -20°C ~ 80°C -20°C ~ 80°C -20°C ~ 80°C