Sensata-Cynergy3 IPSS-G1003-7C
IPSS-G1003-7C
Part No.:
IPSS-G1003-7C
Datasheet:
ShinYuaIPSS-G1003-7C.pdf
Description:
PRSSR TRNS 0-100BR 0-10V
OperatingPressure:
1450.38PSI (10000kPa)
OutputType:
Analog Voltage
Output:
0 V ~ 10 V
Accuracy:
±0.25%
Voltage-Supply:
14V ~ 32V
PortSize:
Male - 3/4 (19.05mm) BSP
MaximumPressure:
2900.75PSI (20000kPa)
OperatingTemperature:
-20°C ~ 80°C