Sensata-Cynergy3 IPSS-G2002-5C
IPSS-G2002-5C
Part No.:
IPSS-G2002-5C
Datasheet:
ShinYuaIPSS-G2002-5C.pdf
Description:
PRSSR TRNS 0-20BR 4-20MA
OperatingPressure:
290.08PSI (2000kPa)
OutputType:
Analog Current
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.25%
Voltage-Supply:
9V ~ 32V
PortSize:
Male - 3/4 (19.05mm) BSP
MaximumPressure:
725.19PSI (5000kPa)
OperatingTemperature:
-20°C ~ 80°C