Infineon Technologies IR2011STRPBF
IR2011STRPBF
Part No.:
IR2011STRPBF
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
PMIC - Gate Drivers
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaIR2011STRPBF.pdf
Description:
IC GATE DRVR HI/LOW SIDE 8SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
DrivenConfiguration:
High-Side or Low-Side
ChannelType:
Independent
NumberofDrivers:
2
GateType:
N-Channel MOSFET
Voltage-Supply:
10V ~ 20V
LogicVoltage-VILVIH:
0.7V, 2.2V
Current-PeakOutput(SourceSink):
1A, 1A
InputType:
Inverting
HighSideVoltage-Max(Bootstrap):
200 V
Rise/FallTime(Typ):
35ns, 20ns
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)