Infineon Technologies IR2102SPBF
IR2102SPBF
Part No.:
IR2102SPBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaIR2102SPBF.pdf
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
Voltage-Supply:
10V ~ 20V
LogicVoltage-VILVIH:
0.8V, 3V
Current-PeakOutput(SourceSink):
210mA, 360mA
InputType:
Inverting
HighSideVoltage-Max(Bootstrap):
600 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)