Infineon Technologies IR2102STRPBF
IR2102STRPBF
Part No.:
IR2102STRPBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaIR2102STRPBF.pdf
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
ChannelType:
Independent
Voltage-Supply:
10V ~ 20V
LogicVoltage-VILVIH:
0.8V, 3V
Current-PeakOutput(SourceSink):
210mA, 360mA
InputType:
HighSideVoltage-Max(Bootstrap):
600 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)