Infineon Technologies IR2103STR
IR2103STR
Part No.:
IR2103STR
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaIR2103STR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Voltage-Supply:
10V ~ 20V
LogicVoltage-VILVIH:
0.8V, 3V
Current-PeakOutput(SourceSink):
210mA, 360mA
InputType:
Inverting, Non-Inverting
HighSideVoltage-Max(Bootstrap):
600 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)