Infineon Technologies IR2104PBF
IR2104PBF
Part No.:
IR2104PBF
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaIR2104PBF.pdf
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8DIP
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Not For New Designs
ChannelType:
Synchronous
Voltage-Supply:
10V ~ 20V
LogicVoltage-VILVIH:
0.8V, 3V
Current-PeakOutput(SourceSink):
210mA, 360mA
InputType:
Non-Inverting
HighSideVoltage-Max(Bootstrap):
600 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)