Infineon Technologies IRS2007SPBF
IRS2007SPBF
Part No.:
IRS2007SPBF
Category:
PMIC - Full, Half-Bridge Drivers
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaIRS2007SPBF.pdf
Description:
HVIC
Packaging:
Bulk,Tube
Series:
ProductStatus:
Active
OutputConfiguration:
Half Bridge (2)
Applications:
Battery Powered
Interface:
Logic
LoadType:
Technology:
Power MOSFET
RdsOn(Typ):
Current-Output/Channel:
600mA
Current-PeakOutput:
Voltage-Supply:
10V ~ 20V
Voltage-Load:
200V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)