Microchip Technology JANTXV1N5521DUR-1
JANTXV1N5521DUR-1
Part No.:
JANTXV1N5521DUR-1
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
DO-213AA (Glass)
Datasheet:
ShinYuaJANTXV1N5521DUR-1.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO213AA
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500/437
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±1%
Part Status:
Active
Power - Max:
500 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
18 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C
Operating Temperature:
4.3 V
Supplier Device Package:
3 µA @ 1.5 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.1 V @ 200 mA