Schneider Electric K10D024MCH
K10D024MCH
Part No.:
K10D024MCH
Manufacturer:
Schneider Electric
Category:
Selector Switches
Package:
Datasheet:
ShinYuaK10D024MCH.pdf
Description:
CAM VOLTMETER SWITCH - 3L - 45 -
Packaging:
Box
Series:
Harmony K
ProductStatus:
Active
Type:
Standard
Circuit:
SPDT
NumberofPositions:
3
SwitchFunction:
On-Off-On
CurrentRating(Amps):
6A (AC), 10A (DC)
VoltageRating-AC:
120 V
VoltageRating-DC:
24 V
Illumination:
Non-Illuminated
IlluminationTypeColor:
IlluminationVoltage(Nominal):
MountingType:
Panel Mount
TerminationStyle:
Screw Terminal
PanelCutoutDimensions:
IngressProtection:
IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant
Features:
Category:
Selector Switches
Datasheet:
ShinYuaK10D024MCH.pdf
1. How to order K10D024MCH on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the K10D024MCH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of K10D024MCH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of K10D024MCH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as K10D024MCH pin diagram, K10D024MCH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image K10D024MCH K10D004QCH K10F003MCH K30A001AP K1F003MCH
Part Number K10D024MCH K10D004QCH K10F003MCH K30A001AP K1F003MCH
Packaging Box Box Box Box Box
Series Harmony K Harmony K Harmony K Harmony K Harmony K
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Standard Standard Standard Standard Standard
Circuit SPDT SPDT SPDT SPDT SPDT
NumberofPositions 3 3 3 3 3
SwitchFunction On-Off-On On-Off-On On-Off-On On-Off-On On-Off-On
CurrentRating(Amps) 6A (AC), 10A (DC) 6A (AC), 10A (DC) 6A (AC), 10A (DC) 6A (AC), 10A (DC) 6A (AC), 10A (DC)
VoltageRating-AC 120 V 120 V 120 V 120 V 120 V
VoltageRating-DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V