NXP USA Inc. KMPC857TZQ100B
KMPC857TZQ100B
Part No.:
KMPC857TZQ100B
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Embedded - Microprocessors
Package:
357-BBGA
Datasheet:
ShinYuaKMPC857TZQ100B.pdf
Description:
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA
  • Related Categories
Package/Case:
357-BBGA
Packaging:
Tray
Series:
MPC8xx
ProductStatus:
Obsolete
CoreProcessor:
MPC8xx
NumberofCores/BusWidth:
1 Core, 32-Bit
Speed:
100MHz
Co-Processors/DSP:
Communications; CPM
RAMControllers:
DRAM
GraphicsAcceleration:
No
Display&InterfaceControllers:
Ethernet:
10Mbps (1), 10/100Mbps (1)
SATA:
USB:
Voltage-I/O:
3.3V
OperatingTemperature:
0°C ~ 105°C (TA)