Yageo KNP100JB-52-0R82
KNP100JB-52-0R82
Part No.:
KNP100JB-52-0R82
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaKNP100JB-52-0R82.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 1W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
KNP
ProductStatus:
Active
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.181 Dia x 0.453 L (4.60mm x 11.50mm)