Yageo KNP500JT-91-9R1
KNP500JT-91-9R1
Part No.:
KNP500JT-91-9R1
Datasheet:
ShinYuaKNP500JT-91-9R1.pdf
Description:
RES 9.1 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance:
9.1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 0.965 L (8.50mm x 24.50mm)