Yageo KNP700JB-91-0R82
KNP700JB-91-0R82
Part No.:
KNP700JB-91-0R82
Datasheet:
ShinYuaKNP700JB-91-0R82.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 7W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 0.965 L (8.50mm x 24.50mm)