Yageo KNP700JT-91-300R
KNP700JT-91-300R
Part No.:
KNP700JT-91-300R
Datasheet:
ShinYuaKNP700JT-91-300R.pdf
Description:
RES 300 OHM 5% 7W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 0.965 L (8.50mm x 24.50mm)