Yageo KNP7WSJT-91-130R
KNP7WSJT-91-130R
Part No.:
KNP7WSJT-91-130R
Datasheet:
ShinYuaKNP7WSJT-91-130R.pdf
Description:
RES 130 OHM 5% 7W AXIAL
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 0.965 L (8.50mm x 24.50mm)