Tamura L18P030D15AHV
L18P030D15AHV
Part No.:
L18P030D15AHV
Datasheet:
ShinYuaL18P030D15AHV.pdf
Description:
CURRENT SENSOR (30A; 15V)
Packaging:
Tray
Series:
L18PXXXD15
ProductStatus:
Active
Current-Sensing:
30A
Linearity:
±1%
Accuracy:
Voltage-Supply:
±12V ~ 15V
Current-Supply(Max):
18mA
OperatingTemperature:
-30°C ~ 80°C (TA)