Tamura L18P050D15-OP
L18P050D15-OP
Part No.:
L18P050D15-OP
Datasheet:
ShinYuaL18P050D15-OP.pdf
Description:
CURRENT SENSOR (50A; 15V)
Packaging:
Tray
Series:
L18PXXXD15
ProductStatus:
Active
Current-Sensing:
50A
Linearity:
±1%
Accuracy:
Voltage-Supply:
±12V ~ 15V
Current-Supply(Max):
18mA
OperatingTemperature:
-30°C ~ 80°C (TA)
Polarization:
Bidirectional
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYuaL18P050D15-OP.pdf
1. How to order L18P050D15-OP on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the L18P050D15-OP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L18P050D15-OP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of L18P050D15-OP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L18P003D15-OP L18P050D15-OP L18P003D15AHV L18P005D15AHV L18P005D15-OP
Part Number L18P003D15-OP L18P050D15-OP L18P003D15AHV L18P005D15AHV L18P005D15-OP
Manufacturer Tamura Tamura Tamura Tamura Tamura
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Current-Sensing 50A 50A 50A 50A 50A
NumberofChannels 1 1 1 1 1
Sensitivity - - - - -
Frequency - - - - -
Linearity ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Accuracy - - - - -
Voltage-Supply ±12V ~ 15V ±12V ~ 15V ±12V ~ 15V ±12V ~ 15V ±12V ~ 15V
ResponseTime 5µs 5µs 5µs 5µs 5µs
Current-Supply(Max) 18mA 18mA 18mA 18mA 18mA