Littelfuse Inc. L2004F31
L2004F31
Part No.:
L2004F31
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Thyristors - TRIACs
Package:
TO-202 Long Tab
Datasheet:
ShinYuaL2004F31.pdf
Description:
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
TriacType:
Logic - Sensitive Gate
Voltage-OffState:
200 V
Current-OnState(It(RMS))(Max):
4 A
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max):
2 V
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm):
33A, 40A
Current-GateTrigger(Igt)(Max):
3 mA
Current-Hold(Ih)(Max):
5 mA
Configuration:
Single
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C (TJ)