Littelfuse Inc. L4004F31
L4004F31
Part No.:
L4004F31
Package:
TO-202 Long Tab
Datasheet:
ShinYuaL4004F31.pdf
Description:
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO202
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Voltage-OffState:
400 V
Current-OnState(It(RMS))(Max):
4 A
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max):
2 V
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm):
33A, 40A
Current-GateTrigger(Igt)(Max):
3 mA
Current-Hold(Ih)(Max):
5 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C (TJ)