Taiyo Yuden LB2518T221K
LB2518T221K
Part No.:
LB2518T221K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1007 (2518 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLB2518T221K.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 40MA 4.5 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1007 (2518 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LB
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
40 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
4.5Ohm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
5.5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
796 kHz