Taiyo Yuden LB3218T331K
LB3218T331K
Part No.:
LB3218T331K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1207 (3218 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLB3218T331K.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 65MA 7 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1207 (3218 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LB
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
65 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
7Ohm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
4MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
796 kHz