Taiyo Yuden LB3218T4R7M
LB3218T4R7M
Part No.:
LB3218T4R7M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1207 (3218 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLB3218T4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 550MA 130MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
1207 (3218 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LB
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
550 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
130mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
41MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.96 MHz