Taiyo Yuden LBR2012T2R2M
LBR2012T2R2M
Part No.:
LBR2012T2R2M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLBR2012T2R2M.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 260MA 130MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LB, R Type
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
260 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
130mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
80MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.96 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaLBR2012T2R2M.pdf
1. How to order LBR2012T2R2M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LBR2012T2R2M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LBR2012T2R2M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LBR2012T2R2M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LBR2012T220K LBR2012T100K LBR2012T101K LBR2012T1R0M LBR2012T2R2M
Part Number LBR2012T220K LBR2012T100K LBR2012T101K LBR2012T1R0M LBR2012T2R2M
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series LB, R Type LB, R Type LB, R Type LB, R Type LB, R Type
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 260 mA 260 mA 260 mA 260 mA 260 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 130mOhm 130mOhm 130mOhm 130mOhm 130mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz