Taiyo Yuden LBR2012T470K
LBR2012T470K
Part No.:
LBR2012T470K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLBR2012T470K.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 75MA 1.7 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LB, R Type
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
75 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1.7Ohm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
11MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
2.52 MHz