Panduit Corp LCMC35-10-Q
LCMC35-10-Q
Part No.:
LCMC35-10-Q
Datasheet:
ShinYuaLCMC35-10-Q.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 35MM #M10
Wire Gauge:
35mm²
Part Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M10 Stud
Tab Thickness:
0.081" (2.05mm)
Length - Overall:
4.008" (101.80mm)
Width - Outer Edges:
0.610" (15.49mm)