Texas Instruments LM2676S-12
LM2676S-12
Part No.:
LM2676S-12
Datasheet:
ShinYuaLM2676S-12.pdf
Description:
IC REG BUCK 12V 3A TO263-7
Packaging:
Bulk,Tube
Voltage-Input(Min):
8V
Voltage-Input(Max):
40V
Voltage-Output(Min/Fixed):
12V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
3A
Frequency-Switching:
260kHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)