Texas Instruments LM2676SD-3.3
LM2676SD-3.3
Part No.:
LM2676SD-3.3
Package:
14-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaLM2676SD-3.3.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 3A 14VSON
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
Voltage-Input(Min):
8V
Voltage-Input(Max):
40V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
3A
Frequency-Switching:
260kHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)