Texas Instruments LM2679S-3.3
LM2679S-3.3
Part No.:
LM2679S-3.3
Datasheet:
ShinYuaLM2679S-3.3.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7
Packaging:
Bulk,Tube
Voltage-Input(Min):
8V
Voltage-Input(Max):
40V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
5A
Frequency-Switching:
260kHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)