Texas Instruments LM4250CM/NOPB
LM4250CM/NOPB
Part No.:
LM4250CM/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
LM4250CM/NOPB.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
AmplifierType:
General Purpose
NumberofCircuits:
1
OutputType:
SlewRate:
GainBandwidthProduct:
250 kHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
75 nA
Voltage-InputOffset:
6 mV
Current-Supply:
100µA
Current-Output/Channel:
Voltage-SupplySpan(Min):
2 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C