Alliance Sensors Group LRLE-27-400-R-00-10-A
LRLE-27-400-R-00-10-A
Part No.:
LRLE-27-400-R-00-10-A
Manufacturer:
Alliance Sensors Group
Category:
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Package:
Cylinder
Datasheet:
ShinYuaLRLE-27-400-R-00-10-A.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 406.4MM CABLE
Packaging:
Tube
Series:
LRL-27
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
Linear Position
Technology:
LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
RotationAngle-ElectricalMechanical:
LinearRange:
0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00)
Output:
0 V ~ 10 V
OutputSignal:
ActuatorType:
Round Shaft
Linearity:
±0.15%
Resistance:
ResistanceTolerance:
Voltage-Supply:
0V ~ 10V
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Cable
OperatingTemperature:
-20°C ~ 85°C
Category:
Datasheet:
1. How to order LRLE-27-400-R-00-10-A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LRLE-27-400-R-00-10-A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LRLE-27-400-R-00-10-A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series LRL-27 LRL-27 LRL-27 LRL-27 LRL-27
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring Linear Position Linear Position Linear Position Linear Position Linear Position
LinearRange 0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00) 0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00) 0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00) 0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00) 0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00)
Output 0 V ~ 10 V 0 V ~ 10 V 0 V ~ 10 V 0 V ~ 10 V 0 V ~ 10 V
OutputSignal - - - - -
ActuatorType Round Shaft Round Shaft Round Shaft Round Shaft Round Shaft
Linearity ±0.15% ±0.15% ±0.15% ±0.15% ±0.15%
Resistance - - - - -
ResistanceTolerance - - - - -
Voltage-Supply 0V ~ 10V 0V ~ 10V 0V ~ 10V 0V ~ 10V 0V ~ 10V
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
TerminationStyle Cable Cable Cable Cable Cable
OperatingTemperature -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C