Knowles Novacap LS1808N151K302NTM
LS1808N151K302NTM
Part No.:
LS1808N151K302NTM
Datasheet:
ShinYuaLS1808N151K302NTM.pdf
Description:
CAP CER 150PF 250VAC C0G 1808
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)