Nexperia USA Inc. LSF0108PW-Q100J
LSF0108PW-Q100J
Part No.:
LSF0108PW-Q100J
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Logic - Translators, Level Shifters
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLSF0108PW-Q100J.pdf
Description:
IC LEVEL TRANSLATOR 8CH 20TSSOP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q100
ProductStatus:
Active
TranslatorType:
Voltage Level
ChannelType:
Bidirectional
NumberofCircuits:
1
ChannelsperCircuit:
8
Voltage-VCCA:
0.95 V ~ 4.5 V
Voltage-VCCB:
1.8 V ~ 5.5 V
InputSignal:
OutputSignal:
OutputType:
Open Drain, Push-Pull
DataRate:
100MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)