Nemco LSR220/10HM100
LSR220/10HM100
Part No.:
LSR220/10HM100
Datasheet:
ShinYuaLSR220/10HM100.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.161 (4.10mm)