Nemco LSR220/16HK100
LSR220/16HK100
Part No.:
LSR220/16HK100
Datasheet:
ShinYuaLSR220/16HK100.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.161 (4.10mm)