Nemco LSR33/16BM500
LSR33/16BM500
Part No.:
LSR33/16BM500
Manufacturer:
Nemco
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLSR33/16BM500.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 16V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.075 (1.90mm)