Nemco LSR68/25HM125
LSR68/25HM125
Part No.:
LSR68/25HM125
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLSR68/25HM125.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 20% 25V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
125mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.161 (4.10mm)