Analog Devices Inc. LT1121IZ-3.3#PBF
LT1121IZ-3.3#PBF
Part No.:
LT1121IZ-3.3#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
ShinYuaLT1121IZ-3.3#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA TO92-3
  • Related Categories
Package/Case:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
OutputConfiguration:
Positive
OutputType:
Fixed
NumberofRegulators:
1
Voltage-Input(Max):
30V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.7V @ 150mA
Current-Output:
150mA
Current-Quiescent(Iq):
50 µA
Current-Supply(Max):
14 mA
PSRR:
58dB (120Hz)
ControlFeatures:
Enable
ProtectionFeatures:
Over Temperature, Reverse Polarity
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C