Analog Devices Inc. LT1585CM-3.45#PBF
LT1585CM-3.45#PBF
Part No.:
LT1585CM-3.45#PBF
Package:
TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
ShinYuaLT1585CM-3.45#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.45V 4.6A D2PAK-3
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Voltage-Input(Max):
7V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.45V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
1.4V @ 4A
Current-Output:
4.6A
OperatingTemperature:
0°C ~ 125°C