Analog Devices Inc. LT1585CT-3.45#PBF
LT1585CT-3.45#PBF
Part No.:
LT1585CT-3.45#PBF
Package:
TO-220-3
Datasheet:
ShinYuaLT1585CT-3.45#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.45V 4.6A TO220-3
  • Related Categories
Package/Case:
TO-220-3
Packaging:
Tube
Voltage-Input(Max):
7V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.45V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
1.4V @ 4A
Current-Output:
4.6A
OperatingTemperature:
0°C ~ 125°C